Ve zkratce, co mám na triku?

  • Kšandylindy.cz – e-shop s originálními kšandami z celého světa
  • Psaní Hravě – výuková online aplikace na psaní všemi deseti
  • Kurzy základy grafiky pro negrafiky – na Naučmese a Seduo.cz
  • Nomadka.cz – blog o cestování a digitálním nomádství
  • Nomadcamp.cz – Campy, „tábory“ pro digitální nomády
  • Kurzy jógy v Brně – již neprovozuji
  • Posilovna webů – služba k otestování webů na dálku, do 5 prac. dnů (již neexistuje)

 

Trošku delší verze o mé podnikatelské cestě

Moje podnikatelská cesta začala v roce 2014 v Praze. Největší inspirací mi v té době byl můj přítel Jirka, který podnikal na internetu. Já v té době chodila do práce a přitom studovala. V dubnu 2014 jsem navštívila kurz od Adama Marčana na Naučmese, kde jsem se poprvé dozvěděla o digitálním nomádství. Pokud Naučmese neznáte, určitě se na web podívejte. Je to životy měnící projekt pro více lidí. I v mém příběhu o něm ještě uslyšíte v jiné souvislosti. Zpět k příběhu z kurzu od Adama. Po jeho kurzu jsem prostě věděla, že se chci dostat na Bali a být taky digitální nomád. Mít svobodu, cestovat a přitom pracovat na dálku.

Dala jsem výpověď v práci, v digitální agentuře a přemýšlela jsem, co dál dělat. Napadlo mě prodávat kšandy. Proč? Nenašla jsem nikde jinde na internetu jiný e-shop, který by se specializoval jen na kšandy. A navíc jsem díky škole a úkolu vymyslet mrkt. kampaň, nějakým zázračným způsobem přišla na kšandy. No a tak vznikla značka Kšandylindy.cz, která funguje až dodnes. Originální kšandy pro všechny na jednom místě. Už se o e-shop pár let nestarám já, ale moje sestra. Nicméně to byl ten nejlepší start do podnikání, který jsem si mohla přát. Né, že by to byl zlatý důl, to vůbec. Musela jsem se dost ohánět a shánět další zakázky jinde, abych se uživila. Ale ta dovednost a zkušenosti rozjet si své vlastní podnikání, jakékoliv, je prostě k nezaplacení. I díky této „referenci“ se mi dařilo získávat zakázky na volné noze a pracovat tak pro jiné lidi v oblasti multimédií, tvorby grafiky, fotek, videí nebo spravovat sociální sítě. 

Úspěšný kurz na Naučmese.cz

Nějaký ten čas jsme chodili s Jirkou na kurzy na Naučmese. Měla jsem jich za sebou už asi 15. A jednou mi Jirka řekl: „Hej, vypíšem si taky nějaký ten kurz na Naučmese, pojď do toho se mnou!“ No a mně nezbývalo nic jiného, než souhlasit. Nejdřív jsem úplně nevěděla, co si tam vypsat, ale pak mě napadla Grafika. Kurz pro všechny, kteří by si chtěli základní grafiku vytvořit sami bez potřeby otravovat nějaké profi grafiky. A tak vznikl kurz Základy grafiky pro negrafiky.  Netušila jsem, že bude mít kurz takový úspěch, do dnešní doby jsem proškolila přes 300 lidí a asi 6 firem. A reference jsou více než pozitivní.

Asi po roce pořádání kurzu přes Naučmese jsem dostala nabídku od Františka Daleckého ze Sedua, natočit kurz online. Ze začátku jsem o tom nebyla moc přesvědčená, nicméně poté jsem do toho šla. Kurz jsem natočila sama, ve Vietnamu, v průběhu Vánoc 2015. Kurz je na Seduo tak úspěšný, že jsem se rozhodla natočit další. Od ledna 2017 je na Seduo další grafický kurz, Canva pro firmy a podnikatele a rozhodně není poslední!

Splněný sen


Díky tomu, že jsem měla v roce 2015 rozjeté Kšandylindy.cz a taky volnonožskou dráhu v oblasti multimédií, jsem v září 2015 odjela na Bali a splnila si tak svůj sen digitální nomádky. Půl roku jsme s kamarády a přítelem cestovali po JV Asii – Thajsko, Bali, Vietnam. Tato cesta mě inspirovala natolik, že jsem spustila blog o cestování a digitálním nomádství – Nomadka.cz, kde do teď pravidelně publikuji nejrůznější články a brzy chystám online kurz o digitálním nomádství.

Nutno podotknout, že jsem v průběhu let 2014 – 2015 stihla spustit další 2 internetové projekty, jedním z nich je Posilovna webů (již neexistuje) a PsaniHrave.cz.

2 projekty s Jirkou

K Psaní Hravě jsem se dostala díky Jirkovi, kterého napadlo udělat nějakou aplikaci na výuku psaní všemi deseti formou her, ve stylu Rozečti.se anebo známé aplikace na výuku jazyků, Duolingo. Přes akcelerátor od Impact HUB Praha jsme se dostali k verzi aplikace, která byla šířitelná mezi uživatele. A v prosinci 2015 jsme z Thajska spolu s Lukášem, naším kolegou, spustili placenou verzi Psaní Hravě. Od té doby jsme hodně „vyrostli“. Na projektu nás pracuje 8 lidí z celého světa. Používá nás několik škol a firem, kde všude Psaní Hravě pomáhá. V říjnu 2017 budeme spouštět zahraniční verzi Ttype.com. Těšíme se na to, až se Psaní Hravě aká Ttype rozšíří do celého světa!

A teď ještě něco o Posilovně webů. Tento projekt nás s Jirkou napadl, když jsme viděli v zahraničí User testing weby.  Řekli jsme si, že moc nechápeme, proč něco takového už není dávno u nás. Napsali jsme dokonce na User Testing, zda nemůžeme využivát jejich platformu a spolupracovat s nimi. Oni nechtěli, a tak jsme se do toho rozhodli jít sami. Otestovali jsme desítky webů. Do teď, když nám kdokoliv kdo má web a chce ho otestovat, napíše. Jsme schopni do 5 prac. dnů doručit otestovaný web spolu s výsledky. Testujeme weby za krátký čas na reálných uživatelích, to vše na dálku.

Návrat do ČR

Když jsme se vrátili do České republiky, nastěhovali jsme se s Jirkou do Brna.

V lednu 2017 jsem měla pocit, že bych zase ráda někam vycestovala. Jirka tentokrát se mnou nechtěl jet. Inu, vyjela jsem sama 🙂
Začala jsem na Kanárských ostrovech, Gran Canarii, kde mám kamarády už z dřívějška a navíc tam žije početná komunita českých, digitálních nomádů, takže jsem si tam rychle našla kamarády. Z Gran Canaria jsem letěla na Tenerife, poté do Barcelony a Portugalska. V Portugalsku jsme si půjčili auto a dojeli až do Porta. Z Porta jsem šla sama pěšky 250 km až do Santiaga de Compostela. Byl to neuvěřitelný zážitek, který bych opravdu přála každému.

Přej a bude ti dáno

Na cestách jsem si v březnu 2017 vysnila, že bych ráda uspořádala podobný retreat pro digitální nomády, tak jako tomu bývá v zahraničí. Koncept je jasný. Na jedno místo se sjede banda digi. nomádů, a ti spolu 1 týden žijí, pracují, rozvíjejí se navzájem a hlavně posouvají své podnikání dopředu. Promyslela jsem tento koncept, jak by mohl fungovat na českém trhu, spustila jsem webové stránky, a co se nestalo! Přihlásilo se mi 9 úžasných lidí, kteří se se mnou v srpnu na chalupě v Zástřizlech sešli, a tak mohl vzniknout první, legendární Nomad Camp. 

Balanc

Při práci na počítači je důležité tělo protahovat, nesedět jen za počítačem. Cítila jsem, jak se mi ničí oči i tělo a uvědomila si, jak moc mě baví práce s lidmi. Jóga byla dlouho mým koníčkem. Díky józe se udržuji v životní harmonii. Navštívila jsem několik kurzů jógy po celém světě – v Thajsku, Bali, Kanárských ostrovech. V červnu jsem dostala příležitost své dovednosti a zkušenosti rozšířit v rámci 150 h kurzu od Power Yoga Academy, a to se taky stalo! Od srpna 2017 jsem certifikovanou instruktorkou jógy. Jógu jsem začala učit v brněnškém parku Lužánky a od října 2017 jsem si vypsala kurzy v tanečním studiu.

Ano, mám toho na svém „kontě“ opravdu hodně. Jak to všechno můžu zvládat?
Některým projektům se věnuji více, některým už vůbec, protože se mi je povedlo úspěšně oddelegovat, jako např. Kšandylindy.

Co však všechny moje projekty spojuje? Jsem to já. Tvůrčí bytost, kterou baví tvořit věci. Ať už na internetu a pak „sklízet“ pomyslné plody v realitě. Potkávat lidi, něco pro ně vytvářet, a tím jim zlepšovat život. 

Rádi byste se se mnou propojili?

Napadá vás spolupráce? Neváhejte mě kontaktovat!

12 + 4 =

*Protože dost cestuju, preferuju e-mailovou komunikaci. Reaguju dost rychle, takže nebojte, ozvu se, co nejdříve 🙂